CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Praha 4 > Podolí, Nedvědovo náměstí
« 89101112131415
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
vectra
Newbie

Registrován: 14.03.2003
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 209 

Zdravím vespolek.
Byl jsem trochu víc zaměstnanej a tak mi ani nepřišlo divný, že mi poslední annonce na příspěvek přišla mailem v době kdy to 3R dával k ledu.
Teď jsem tu po těch měsících poprvé a jsem nadšenej že to tehdy neskončilo!
No a tak jsem na tom: Kdo chvilku stál-teď stojí opodál.
Rychle si jdu doplnit všechno info z fóra.

__________________

waterworks

Old Post 20.03.2004 v 23:14
vectra je offline   Click Here to See the Profile for vectra   Find more posts by vectra   Click here to Send vectra a Private Message   Click Here to Email vectra     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

Aktualizace stavu AP „peke.czfree.net“ Příspěvek č. 210 

DHCP - ON ( rozsah 10.55.72.10 -10.55.72.20)
FTP - ON ( Anonymus access, něco jsem tam dal na test)
SAMBA – ON
IP AP - 10.55.72.1
MAC AP - 00:60:B3:6A:99:2C

AP jede nonstop

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Naposledy upravil PEKE 22.03.2004 v 19:41

Old Post 22.03.2004 v 18:18
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aglaja
Newbie

Registrován: 07.12.2003
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 211 

__________________

"úsměv je světlo, jež se ukáže v okně obličeje a naznačí,že srdce je doma"

Old Post 22.03.2004 v 19:13
aglaja je offline   Click Here to See the Profile for aglaja   Find more posts by aglaja   Click here to Send aglaja a Private Message   Click Here to Email aglaja   Visit aglaja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aglaja
Newbie

Registrován: 07.12.2003
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 212 

konecne sem zvladla test inteligence a pripojila se na FTP
bezva prekvapko diky
Aglaja

__________________

"úsměv je světlo, jež se ukáže v okně obličeje a naznačí,že srdce je doma"

Old Post 24.03.2004 v 00:02
aglaja je offline   Click Here to See the Profile for aglaja   Find more posts by aglaja   Click here to Send aglaja a Private Message   Click Here to Email aglaja   Visit aglaja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JohnyWolker__
Newbie

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 68

výpadek Příspěvek č. 213 

AP johny.czfree.net je dočasně mimo provoz - důvodem je oprava strojovny výtahu, střídá se tam spousta různejch dělníků, co mi to pravidelně vyškubávala ze zásuvky, ... a já si to nenecham zničit. Až bude výtah OK, vše se vrátí do starejch kolejí (odhaduji v řádu pár ddnů)

proto prosím o strpení. Johny

Old Post 24.03.2004 v 09:21
JohnyWolker__ je offline   Click Here to See the Profile for JohnyWolker__   Find more posts by JohnyWolker__   Click here to Send JohnyWolker__ a Private Message   Click Here to Email JohnyWolker__   Visit JohnyWolker__'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

Příspěvek č. 214 

Možná taky vyškubni pigtail a bleskojistky. Aby to nevyškubl někdo jinej.

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Old Post 24.03.2004 v 09:54
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JohnyWolker__
Newbie

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 68

špatná zpráva (možná dobrá) Příspěvek č. 215 

lidi, co mi pomáhaj s konfigurací ap - Nadechněte se


když jsem kompiloval apache2 dostal jsem jakousi podivnou hlášku, že nelze číst libc.so.6 nebo tak nějak. Měl jsem pocit, že je soubor poškozen proto jsem se rozhodl balík libc přeinstalovat, v průběhu přeinstalu ovšem spadl mc, ... a během pár sekund spadlo uplně všechno. Připojil jsem monitor a pc restartoval, při náběhu několik obrazovek chybovejch hlášek a posléze možnost přihlásit se


(none)# root

tedy, pc ani nezná svoje hostname, musel se tam stát dost nepříjemnej bordel, mám podezření, že při dvojnásobném výpadku el. (technici co nám opravujou výtah to moc neřešej) došlo k poškození nějakého souboru(ů). A můj pokud o přeinstal balíku libc to asi doprasil - teď se na tento pc nedá přihlásit ani lokálně ani po síti, jediné co jde je ping.
-------------------------------------------------------------------------------------------

protože tento stav není zrovna ideální pro provoz AP, a také na tomto AP jela hromada aplikací (ssh, web, ftp, mysql, firebird, samba, a další a další...) tak to také asi nebyl vhodnej základ pro AP které by mělo být maximálně stabilní.

-> řešení:
právě sestavuji další PC, které bude na střeše, jeho úloha bude VÝHRADNĚ funkční AP, tedy pouze nezbytnej systém. Myslím, že to je výhodné pro stabilitu. Také jsme se lehce bavili o czfree debianu, proto tedy tuto upravenou distribuci stahuji. (99% už mam) a zkusím jej tam hodit. PEvně doufám, že za tuto událost na mě peke nezanevře - bez jeho pomoci (a pomoci dalších) by AP asi nikdy nejelo.


----------------------------------------------------------------------------------------
současná konfigurace počítače pro AP.

Celeron 300Mhz (zkoušel jsem tam dát cpu 466, ale chovalo se to divně), 128mb RAM, 4,3 GB disk, LAN, 4 PCI sloty, 2xUSB (pro plánovanou webcameru...)




----------------------------------------------------------------------------------------
Takže se omlouvám za problémy, a doufám, že to brzičko zase pojede.

2Peke: bleskojistky s pigtailama mam doma, neboj

ahoj, Johny

Old Post 24.03.2004 v 11:55
JohnyWolker__ je offline   Click Here to See the Profile for JohnyWolker__   Find more posts by JohnyWolker__   Click here to Send JohnyWolker__ a Private Message   Click Here to Email JohnyWolker__   Visit JohnyWolker__'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

Příspěvek č. 216 

Kristova noho ne ne ne ne. za nohu ke stolu. řetězem:-)

probereme to večer ...

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Old Post 24.03.2004 v 15:47
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aglaja
Newbie

Registrován: 07.12.2003
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 217 

..ouvej,ouvej...:(

tak jak to vypada????? ...koukam, ze uz ani PEKE nejde
nebo je chyba u me?!...muzu nejak pomoct?

Aglaja

__________________

"úsměv je světlo, jež se ukáže v okně obličeje a naznačí,že srdce je doma"

Old Post 28.03.2004 v 09:37
aglaja je offline   Click Here to See the Profile for aglaja   Find more posts by aglaja   Click here to Send aglaja a Private Message   Click Here to Email aglaja   Visit aglaja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

Příspěvek č. 218 

Bude toho trošku více, co se budě měnit. Momentálně nejede ani jedno AP. Jakmile bude něco nového. Dáme info.

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Old Post 28.03.2004 v 18:10
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aglaja
Newbie

Registrován: 07.12.2003
Příspěvků: 26

Příspěvek č. 219 

Diky za info.-)) ...sem nedockava, tad sorry , ze furt otravuju
Aglaja

__________________

"úsměv je světlo, jež se ukáže v okně obličeje a naznačí,že srdce je doma"

Old Post 28.03.2004 v 20:27
aglaja je offline   Click Here to See the Profile for aglaja   Find more posts by aglaja   Click here to Send aglaja a Private Message   Click Here to Email aglaja   Visit aglaja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

Ahoj Podolí Příspěvek č. 220 

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Old Post 04.04.2004 v 09:56
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
JohnyWolker__
Newbie

Registrován: 18.04.2003
Příspěvků: 68

Příspěvek č. 221 

Dnes večer jsem po dlouhém úsilí uvedl do provozu další AP.

ESSID johny.czfree.net, channel 1, polarizace vertikální. Spuštěn DNS server (10.55.72.1). IP adresu by vám mělo automaticky přidělit DHCP (zatím neověřeno, snad to jede)

Internet je v rámci testovacího provozu také zdarma, průměrný čas odezvy do internetu je 35ms, ztráta paketů 0%.

Je možné se připojit i pomocí ethernetu (10mbit) mám tu ještě 7 zástrček na kabel


takže testujte, pište.


a nakonec poděkování "jednomu" z modřan za pomoc s zebrou, a celému podolskému týmu.


ahoj, Johny

Old Post 09.04.2004 v 20:30
JohnyWolker__ je offline   Click Here to See the Profile for JohnyWolker__   Find more posts by JohnyWolker__   Click here to Send JohnyWolker__ a Private Message   Click Here to Email JohnyWolker__   Visit JohnyWolker__'s homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aglaja
Newbie

Registrován: 07.12.2003
Příspěvků: 26

Thumbs up Příspěvek č. 222 

...já bych zas chtěla poděkovat hlavně PEKEmu za trpělivost
...a vlastně všem,co se podíleli na zprovoznění obou AP, protože bez nich by v Podolí bezdrát nebyl.....
Aglaja

__________________

"úsměv je světlo, jež se ukáže v okně obličeje a naznačí,že srdce je doma"

Old Post 09.04.2004 v 21:04
aglaja je offline   Click Here to See the Profile for aglaja   Find more posts by aglaja   Click here to Send aglaja a Private Message   Click Here to Email aglaja   Visit aglaja's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vectra
Newbie

Registrován: 14.03.2003
Příspěvků: 11

Příspěvek č. 223 

Jasně - velká gratulace!!!!!

__________________

waterworks

Old Post 13.04.2004 v 07:21
vectra je offline   Click Here to See the Profile for vectra   Find more posts by vectra   Click here to Send vectra a Private Message   Click Here to Email vectra     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
PEKE
Newbie

Registrován: 16.12.2002
Příspěvků: 76

pásmo v rámci DHCP Příspěvek č. 224 

V noci na dnešek došlo k testovacímu omezení rychlosti připojení na AP peke.czfree.net. Jedná se o ladící nastavení v rámci budoucího přerozdělování šířek pásma.V případě problémů mi napište, nebo napište rozdíl rychlosti sem. Brzy se na toto téma se dozvíte víc.

Přeji hezký den

__________________

Close the Windows,
Power by Debian GNU/Linux

Naposledy upravil PEKE 18.04.2004 v 09:35

Old Post 18.04.2004 v 09:31
PEKE je offline   Click Here to See the Profile for PEKE   Find more posts by PEKE     Click Here to Email PEKE   Visit PEKE's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 17:23.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 89101112131415  
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz