CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Optické Pojítko > Opticke pojitko Ronja 10M Metropolis
« 13141516171819202122232425 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Lada Zuzjak
Junior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 170

Re: Ronja v novem vydani Příspěvek č. 289 

Old Post 12.10.2002 v 10:20
Lada Zuzjak je offline   Click Here to See the Profile for Lada Zuzjak   Find more posts by Lada Zuzjak   Click here to Send Lada Zuzjak a Private Message   Click Here to Email Lada Zuzjak     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
festr
Newbie

Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 290 

cau hele jakej je maximalni dosah ronja? limit je 1km? de to zvysit?

Old Post 12.10.2002 v 10:49
festr je offline   Click Here to See the Profile for festr   Find more posts by festr   Click here to Send festr a Private Message   Click Here to Email festr   Visit festr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

dosah Příspěvek č. 291 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 12.10.2002 v 13:45
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: Re: Ronja v novem vydani Příspěvek č. 292 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 12.10.2002 v 14:13
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
festr
Newbie

Registrován: 12.10.2002
Příspěvků: 24

Příspěvek č. 293 

jako jiny led nebo jina optika?
ktera stranka je teda homepage pro ronju?

Old Post 12.10.2002 v 16:19
festr je offline   Click Here to See the Profile for festr   Find more posts by festr   Click here to Send festr a Private Message   Click Here to Email festr   Visit festr's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladmanj
blésmrt

Registrován: 11.04.2002
Příspěvků: 267

Question prosím ohodno?te Příspěvek č. 294 

__________________

Jakub
Správce AP-nódu BARRANDOV_1

Old Post 12.10.2002 v 17:30
ladmanj je offline   Click Here to See the Profile for ladmanj   Find more posts by ladmanj   Click here to Send ladmanj a Private Message   Click Here to Email ladmanj   Visit ladmanj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
highlander
Senior Member

Registrován: 05.08.2002
Příspěvků: 898

Příspěvek č. 295 

Old Post 12.10.2002 v 19:39
highlander je offline   Click Here to See the Profile for highlander   Find more posts by highlander   Click here to Send highlander a Private Message   Click Here to Email highlander     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Příspěvek č. 296 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 12.10.2002 v 21:17
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
nax
Newbie

Registrován: 29.08.2002
Příspěvků: 75

Question pouze retranslacni Ronja Příspěvek č. 297 

Tady v Modranech mame zatim jeden antivni AP ("MAP-01 Modrany") a ted davam dohromady znalosti pro stavbu druhyho (nespis "tom"). Bylo by docela zadouci aby spojeni mezi nimi bylo realizovano pomoci Ronji, lepe receno vice ronji zasebou, protoze vzdalenost tech 2 nodu je cca 2km.

Zajimalo by mne zdali by bylo mozne postavit ronju, ktera by byla schopna fungovat ciste jako retranslace, to znamena ze by nebyl treba zadny nepretrzite bezici pocitac.

Uplne nejlepsi by bylo kdyby se k tomu dal jeste pripojit normalni workstation comp, to znamena takovy, ktery by bezel jen nekdy. Ale pro to by bylo zase asi potreba nejaky ten hub nebo switch, nemylim li se.

Diky za odpoved

/nax

Old Post 13.10.2002 v 16:14
nax je offline   Click Here to See the Profile for nax   Find more posts by nax   Click here to Send nax a Private Message     Visit nax's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

retranslace Příspěvek č. 298 

jasne ze jo, udelame tp ronju a tu pichnes zezadu do APcka, druhou do druhyho a jede se. Nebo das mezi ronju a APcko switch (aby taky ale umel fullduplex!). Prace na vyvoji vsak jde ztuha, protoze BLBY RODICE PORAD MAJ NAKY PROBLEMY a nedaj pokoj. Shit.

Old Post 14.10.2002 v 00:00
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Clock
Senior Member

Registrován: 10.04.2002
Příspěvků: 976

Re: pouze retranslacni Ronja Příspěvek č. 299 

__________________

Neposílejte prosím žádosti o uživatelskou podporu od Ronji na moje PM, ale posílejte je na Ronja mailing list.

Old Post 14.10.2002 v 08:30
Clock je offline   Click Here to See the Profile for Clock   Find more posts by Clock   Click here to Send Clock a Private Message     Visit Clock's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Re: prosím ohodno?te Příspěvek č. 300 

Old Post 14.10.2002 v 09:31
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
skeptik
HF Assistant

Registrován: 05.09.2002
Příspěvků: 586

Re: prosím ohodno?te - oprava Příspěvek č. 301 

Old Post 16.10.2002 v 08:22
skeptik je offline   Click Here to See the Profile for skeptik   Find more posts by skeptik   Click here to Send skeptik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladmanj
blésmrt

Registrován: 11.04.2002
Příspěvků: 267

Nové údaje Příspěvek č. 302 

Čau

Tak jsem dneska vyměnil ledku ve vysílači (zatím v jednom) a pro úplný přehled i fotodiodu v jednom přijímači.
Výsledky.
Původní sestava, předtím než jsem sehnal správný ledky:
HPWT-DL00 > BPW43 spolehlivá funkce na 3cm (!)
HPWT-BD00 > BPW43 spolehlivá funkce na 10cm
HPWT-BD00 > SFH203 spolehlivá funkce na 40cm

Tím, že to je BD00 si nejsem jistej, je to ta co jsem koupil od StB.

Hodnocení spolehlivá funkce, neznamená spojení bez Packet Lossu, ani podobně.

Vysílač moduluju 10MHz signálem a osciloskopem hodnotím tvar signálu na výstupu přijímače.

Dále jsem provedl pokus:
Přijímač s max3963,4 a SFH203 na stole.
Já s vysílačem 5m od stolu a svítil jsem přes dalekohled ,do díry na oko, a pak jsem tu poslední čočku u oka dal pryč, v místě přijímače byl průmět cca 6cm v průměru a signál na osciloskopu bez známek zkreslení. (až na semtam výpadek, jak se mi třásla ruka).

Stejný pokus s HPWT-DL00 a BPW43 nebyl úspěšný (na oscilu nic)

Clockův metr bez optiky to není, ale začíná to vypadat použitelně!

Další problém je že vlastně nevím jakým proudem budím tu ledku, podle grafu v datasheetu max3966 jsem zvolil Rmod 1k2 což by mělo odpovídat 70mA, ale graf je malej a změřit to na 10MHz neumím.
Zkrátka, jestli tam nemám ještě nějakou rezervu.
Podle mě s 65mA budou výsledky znatelně horší, než s 70mA.

Ledka podle pohmatu na vývody nijak zvláš? netopí, max3966 trošku jo, ale tak normálně.
Jakub

__________________

Jakub
Správce AP-nódu BARRANDOV_1

Old Post 16.10.2002 v 11:25
ladmanj je offline   Click Here to See the Profile for ladmanj   Find more posts by ladmanj   Click here to Send ladmanj a Private Message   Click Here to Email ladmanj   Visit ladmanj's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

HPWT proud Příspěvek č. 303 

hele ten proud HPWT ma byt 70mA, ale podle datasheetu kdyz uchladis katodu tak bys eto dalo hnat pri stride 1:1 mozna i na 100mA. Protoze je tam omezeni na ohrivani, kdyz to nuchladis sviti to min, nebo si nemuzes vic dovolit. Takze ja bych klidne 100mA zkusil az budeme vedet, ze se nezastavi oscilator a neodejde to.

Jedna dalsi vec, delas tam kompenzaci rychlosti nabehu hrany te LEDky? Nebo mas tam prebias?

Old Post 17.10.2002 v 03:04
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Fyzik
Team Leader

Registrován: 23.05.2002
Příspěvků: 1102

Re: Re: prosím ohodno?te Příspěvek č. 304 

__________________

Old Post 17.10.2002 v 05:23
Fyzik je offline   Click Here to See the Profile for Fyzik   Find more posts by Fyzik   Click here to Send Fyzik a Private Message   Click Here to Email Fyzik   Visit Fyzik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 05:22.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 13141516171819202122232425 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz