CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Asus WL 500b
« 34353637383940414243444546 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
v.q
Newbie

Registrován: 28.01.2004
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 625 

Tak jsem to ted zkusil (WL-500b) a:
1. wl txpwr vezme za parametr treba i 255, ale nastavi max 251 - nemam tuseni, jestli to opravdu pak zacne tak silne zarit, doufam, ze ne
2. Hodnota ve webovem rozhrani je 19, vubec se nemeni podle toho, na kolik jsem zadal txpwr - a neni to tedy totez.
3. Hodnotu ve webovem rozhrani muzu zmenit, ale udajne se projevi az po restartu - tedy restart jsem nedelal, mam uz pekny uptime (26 dni) a nechci si ho kazit :-), stejne budu pouzivat wl txpwr
4. Po nastaveni treba wl txpwr 16 (tedy v mem pripade cca 16mW=12db +14 antena -6 kabel =20) jede vsechno OK, opravdu bych rad vedel, kolik tam ve skutecnosti bylo driv.
5. Zkusil jsem to i s txpwr=1 a porad to jede! Je to vubec mozny, nebo se to txpwr nezmenilo? Pojim se na AP jen na cca 100 m, ale pres 1 strom.
Predpokladam, ze na rozdil od nastaveni pres web je pri pouziti wl txpwr zmena okamzita, neni nutne to zadavat treba do nvram a restartovat?
VQ

Old Post 03.06.2004 v 19:08
v.q je offline   Click Here to See the Profile for v.q   Find more posts by v.q   Click here to Send v.q a Private Message   Click Here to Email v.q     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
extract
Newbie

Registrován: 31.05.2004
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 626 

Nevite jak to vypada s nastavenim klienta na web rozhrani?
jestli je v dohledu novej firmware v kterém to už pujde nastavavot zatim to nejde co?
teda alespon mne ne!!!
nesloby uložit nastaveni funkčniho wl-500 a poslatho?
pujde to pak načist a změnit jenom IP ....?
mne ty prikazi v telnetu nejak neposlouchaj
tenhle veb jsem prosel krízem kraze a to nekolikrat a vubec nic si nepamatuju mam z toho akorat hlavu jak dyni

Old Post 03.06.2004 v 19:45
extract je offline   Click Here to See the Profile for extract   Find more posts by extract   Click here to Send extract a Private Message   Click Here to Email extract     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 627 

Old Post 03.06.2004 v 20:45
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 628 

Old Post 03.06.2004 v 21:14
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
standa99
Junior Member

Registrován: 01.10.2003
Příspěvků: 127

Příspěvek č. 629 

Mam pripojeny 30GB disk pres redukci IDE/USB, jako FTP se namountoval (akorat se tam vytvori vzdy dva adresare, ktere tam nechci), ale nedari se mi zprovoznit loginy/passwordy. Kdyz dam ruzne pravidla pro nejaky L/P, tak se vzdy pripojim jako anonymous. Zkousel jsem dat i heslo na login anonymous, ale nebere to, vzdy se pripojim jako anonymous/cokoliv. Jsem pripojen jako klient (FW 1.7.5.6-2 nebo -3 - nevim presne) a tohle jsem zkousel pres web rozhrani a vzdy davam "pouzit" nechce se mi restartovat. Jeste by me zajimalo, jestli by to slo nakonfigurovat taky z cmd-lajny, tam by to mozna proslo.

Naposledy upravil standa99 25.07.2004 v 06:15

Old Post 03.06.2004 v 21:32
standa99 je offline   Click Here to See the Profile for standa99   Find more posts by standa99   Click here to Send standa99 a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 630 

Old Post 03.06.2004 v 21:46
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
extract
Newbie

Registrován: 31.05.2004
Příspěvků: 17

Příspěvek č. 631 

Old Post 04.06.2004 v 12:23
extract je offline   Click Here to See the Profile for extract   Find more posts by extract   Click here to Send extract a Private Message   Click Here to Email extract     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
AmoRico
Newbie

Registrován: 22.06.2003
Příspěvků: 32

Příspěvek č. 632 

Ahoj. Tak už jsem to rozjel. Po tom, co jsem na routeru napsal "route add default gw XX.XX.XX.XX" rozjelo se to, alespoň myslím, že to bylo tím, dělal jsem ještě pár věcí před tím.

Teď mám ale problém jiný. Mám WL-500b, v USB portu pak Flask disk, na kterém mám soubor wl_apsta.o, abych rozjel client mode. Snažil jsem rozjet FW 1.7.5.6 CR2 - CR5, ale ani u jednoho jsem to nerozjel (FW se natáhnul do routeru správně).

Mám problémy i v telnetu. Pokud tam napíšu třeba "wl status"nebo "wl join 'AP'" tak to vytuhne. Kde může být chyba?

Dokonce jsem zkoušel daný návod s nvram set 13_x_Client_Mode, ale marně.

Nemůže to být tím, že v nvram mám před upgradem FW:

nvram set bootCmd0="brctl delif br0 eth2"
nvram set bootCmd1="ifconfig eth2 down"
nvram set bootCmd2="rmmod wl"
nvram set bootCmd3="echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward"
nvram set bootCmd4="insmod /mnt/usbfs/wl_apsta.o"
nvram set bootCmd5="/sbin/ifconfig eth2 xx.xx.xx.xx broadcast xx.xx.xx.xx netmask 255.255.255.xx up"
nvram set bootCmd6="wl join 'zzz.CZFree.Net'"
nvram set bootCmd7="/usr/sbin/iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth2 -j MASQUERADE"
nvram set bootCmd8="route add default gw xx.xx.xx.xx eth2"
nvram commit

na LAN portech mám 2 PC, které mají statickou IP, od AP mám též static IP.

Old Post 05.06.2004 v 13:49
AmoRico je offline   Click Here to See the Profile for AmoRico   Find more posts by AmoRico   Click here to Send AmoRico a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
johnson23
Newbie

Registrován: 05.06.2004
Příspěvků: 3

Příspěvek č. 633 

Old Post 05.06.2004 v 18:59
johnson23 je offline   Click Here to See the Profile for johnson23   Find more posts by johnson23   Click here to Send johnson23 a Private Message   Click Here to Email johnson23     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mr.Neo
Newbie

Registrován: 06.10.2002
Příspěvků: 18

Problemy s pripojenim Příspěvek č. 634 

Zdravim vsechny, mam Asuse WL-500b, preflesnutou olegovym poslenim firm a vyskytl se mi takovy problem.Jsem na projenej na AP s kartou ZCOM 626, jedu jako klient.Vse je dobre nastavne ale stane se mi ze mi tak jednou za den uplne spadne propojeni na AP a musi pomoct jen novy join nebo reboot. Zkousel jsem i starsi oleguv firm ale ten samy problem. Myslim ze se to deje v momente kdyz se prenasi asi vetsi mnozstvi dat (ze by nejake pretizeni),opravdu me to trapi a uz jsem bezmocnej,dekuju moc za pomoct.

Old Post 06.06.2004 v 09:54
Mr.Neo je offline   Click Here to See the Profile for Mr.Neo   Find more posts by Mr.Neo   Click here to Send Mr.Neo a Private Message   Click Here to Email Mr.Neo     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Shair
Newbie

Registrován: 22.10.2003
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 635 

__________________

Old Post 06.06.2004 v 16:46
Shair je offline   Click Here to See the Profile for Shair   Find more posts by Shair   Click here to Send Shair a Private Message   Click Here to Email Shair   Visit Shair's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Killer
Newbie

Registrován: 31.05.2004
Příspěvků: 10

PC v DMZ Příspěvek č. 636 

Nevite nekdo jak nastavit asus wl-500b abych mel jedno PC v DMZ.

ted me bezi asus v modu client a mam na nej napichnuty 3 poce
ktere jsou v podsiti
tak jak udelat aby 1 PC bylo ven (DMZ)

Old Post 06.06.2004 v 18:37
Killer je offline   Click Here to See the Profile for Killer   Find more posts by Killer   Click here to Send Killer a Private Message   Click Here to Email Killer     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
gambl3R
Newbie

Registrován: 18.01.2004
Příspěvků: 4

Zacatecnickej dotaz Příspěvek č. 637 

Ahoj, chtel bych pomoci tohoto AP bodu udelat nasledujici vec.

Od poskytovatele do neho pres rj45 privist internet a ten poskytovat par lidem kteri by se pripojili na tenhle AP z karet xl-626. Zvladne vsechno obstarat tenhle AP nebo k tomu budu muset prikupovat dlasi ap nebo neco podobnyho? Dik moc za odpoved...

Old Post 07.06.2004 v 09:59
gambl3R je offline   Click Here to See the Profile for gambl3R   Find more posts by gambl3R   Click here to Send gambl3R a Private Message   Click Here to Email gambl3R     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Příspěvek č. 638 

Old Post 07.06.2004 v 11:14
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Drakula
Junior Member

Registrován: 09.06.2002
Příspěvků: 124

Re: PC v DMZ Příspěvek č. 639 

__________________

Jdu problemu po krku - Drakula

Old Post 07.06.2004 v 11:20
Drakula je offline   Click Here to See the Profile for Drakula   Find more posts by Drakula   Click here to Send Drakula a Private Message   Click Here to Email Drakula     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Technik
Junior Member

Registrován: 23.07.2003
Příspěvků: 267

Re: Problemy s pripojenim Příspěvek č. 640 

Old Post 07.06.2004 v 11:31
Technik je offline   Click Here to See the Profile for Technik   Find more posts by Technik   Click here to Send Technik a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:25.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 34353637383940414243444546 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz