CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Unixové Systémy > leaf.sourceforge.net (MINI DISTRIBUCE PRO CZFREE?)
« 18192021222324252627282930 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
jimxx
Newbie

Registrován: 05.02.2003
Příspěvků: 42

Příspěvek č. 369 

Tak stacilo preinstalovat wisp a upravit ten soubor
etc/default/pcmcia

PCMCIA=yes
# Most common PCIC are yenta_socket and i82365
PCIC=i82365
PCIC_OPTS=
CORE_OPTS=
CARDMGR_OPTS=-f

Chtel jsem se jeste zeptat nejde mi zavest ten balicek mc.lrp a libslang.lrp
Hlasi to nejakou chybu jako ze to nemuze rozbalit.
Nemuze to byt tim ze ty puvodni lrp jsou zabalene jakoby nadvakrat a tyhle jenom jednou?
jimxx

Old Post 16.10.2003 v 10:22
jimxx je offline   Click Here to See the Profile for jimxx   Find more posts by jimxx   Click here to Send jimxx a Private Message   Click Here to Email jimxx     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
tamas
Newbie

Registrován: 10.06.2003
Příspěvků: 35

rebooty Příspěvek č. 370 

Ahoj
procet jsem tenhle thread od zacatku a nikde se neobjevil muj problem. Nainstaloval jsem wisp 2625 ale nabootuje jen asi jednou z 5, nekdy z 10 rebootu. Pro vzdalenou spravu nevyhovujici.

Napise mi "SYSLINUX 2.06 .......atd" nekdy jeste zacne nabihat
"linux....." nekdy i "initrd......" a pak to napise
"Boot failed: please change disk atd."

Nevim, jestli to muze bejt HW chyba (dos nabihal normalne)
nebo chyba v instalaci.

Kdyz to nabehne tak to chodi normalne.

Predem diky za jakoukoli radu.

Tamas

Old Post 16.10.2003 v 19:14
tamas je offline   Click Here to See the Profile for tamas   Find more posts by tamas   Click here to Send tamas a Private Message   Click Here to Email tamas     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jks
Newbie

Registrován: 16.09.2002
Příspěvků: 18

Příspěvek č. 371 

Old Post 16.10.2003 v 21:49
jks je offline   Click Here to See the Profile for jks   Find more posts by jks   Click here to Send jks a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mikael2
Newbie

Registrován: 30.06.2003
Příspěvků: 69

squid Příspěvek č. 372 

Nezkousel jste nekdo ve WISPu squid? Stahnul jsem si balicek, ale kdzy ho spustim, dostanu hlasku:

FATAL: getpwnam failed to find userid for effective user 'squid'

Takze squid asi chce bezet jenom pod uzivatelem squid. Jak to ale udelat, kdyz ve WISPu neni useradd ani adduser. Kdyz zalozim uzivatele rucne primo do /etc/passwd tak se potom jako ten uzivatel nedokazu prihlasit. Nemate s tim nekdo vic zkusenosti?

Old Post 16.10.2003 v 23:12
mikael2 je offline   Click Here to See the Profile for mikael2   Find more posts by mikael2   Click here to Send mikael2 a Private Message   Click Here to Email mikael2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
8an
Praha12.Net admin

Registrován: 02.09.2002
Příspěvků: 564

Příspěvek č. 373 

Tamos: Tohle vypadá spíš na hardwarovou chybu, pokud se počítač chová nedeterministicky, je za tím obvykle hardware (nebo Windows :-). Já jsem si taky užil, když mi Wisp při bootování občas nahlásil chybu při rozbalování balíků. Příčinou bylo obyčejné přehřátí procesoru. U tebe bych tipoval spíš na vadný disk. A nebo nějaký problém s BIOSem: linux po nabootování přistupuje přímo k čipu řadiče disků, ale syslinux používá přístup přes BIOS. Ale tady taky není důvod pro náhofné chování, mělo by to buď chodit vždy a nebo nikdy.

__________________

Jabber: 8an@praha12.net

Old Post 17.10.2003 v 00:39
8an je offline   Click Here to See the Profile for 8an   Find more posts by 8an   Click here to Send 8an a Private Message   Click Here to Email 8an   Visit 8an's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
oldfrog
Senior Member

Registrován: 28.07.2002
Příspěvků: 772

Příspěvek č. 374 

Odhaduji (WISP neznam), ze bud uzivatele spatne
zakladas nebo WISP pouziva stinova hesla. Existuji
nasledujici soubory?

/etc/shadow
/etc/gshadow

__________________

Ondrej Nemecek alias 'OldFrog'

Old Post 17.10.2003 v 02:48
oldfrog je offline   Click Here to See the Profile for oldfrog   Find more posts by oldfrog   Click here to Send oldfrog a Private Message   Click Here to Email oldfrog   Visit oldfrog's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: squid Příspěvek č. 375 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 17.10.2003 v 08:34
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 376 

uplne jine tema, vcera uz jsem s tim otravoval hwsofta (diky za tvuj cas)
Mam na WISPu dhcp bez range - nicmene pokud si nekdo nastavi IP napevno, tak se do site pripoji. Coz se mi nelibi.
Idea je pomoci iptables zakazat vsechny pakety z jinych MAC adres nez tech povolenych - resili jste nekdo tenhle problem?
Idealni by byl nejaky skript, ktery si precte dhcpd.config a podle toho nastavi iptables, v nejhorsim pripade by se novy pocitac pridaval do site na 2 mistech: do dhcpd a do seznamu povolenych MAC adres.
Nebo to jde vyresit nejak elegantneji??

Old Post 17.10.2003 v 08:42
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
diablo666
Junior Member

Registrován: 21.02.2003
Příspěvků: 106

Příspěvek č. 377 

Old Post 17.10.2003 v 09:10
diablo666 je offline   Click Here to See the Profile for diablo666   Find more posts by diablo666   Click here to Send diablo666 a Private Message   Click Here to Email diablo666   Visit diablo666's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
rojicek
Junior Member

Registrován: 06.01.2003
Příspěvků: 186

Příspěvek č. 378 

diablo666: jasne, zakazany range v dhcp samozrejme mam. Ale jedna se mi o to, ze klient se vubec nesnazi ziskat IP z dhcp, ale proste si nejakou tipne (coz neni tak tezke), GW a NS okopiruje z jineho pocitace - a bez problemu funguje.
Potrebuji prave pomoci iptables zakazat jine MAC adresy a rad bych to mel nejak automaticky (jak jsem psal: treba skript, ktery si povolene MACy precte z dhcp.conf) nebo aspon tak, aby to prezilo reboot (coz je nekdy pro me ve WISPu problem )

Old Post 17.10.2003 v 09:17
rojicek je pryč   Click Here to See the Profile for rojicek   Find more posts by rojicek   Click here to Send rojicek a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
jimxx
Newbie

Registrován: 05.02.2003
Příspěvků: 42

jeste jednou ta 3c509 nebo smc ultra Příspěvek č. 379 

Chtel jsem se jeste jednou zeptat jestli nekomu opravdu funguji
ve wispu tyto isa karty?


Mam verzi wispa (2625)
a moduly 3c509.o a smc-ultra.o jsem pouzil z baliku:
wisp-dist_kernel-2.4.20_modules.tar.gz

Karty wisp sice najde ale nekomunikuje ani s jednou z nich.
Zkousel jsem je samostatne.
Tu 3c509 jak v rezimu pnp tak i bez pnp.

jimxx

Old Post 17.10.2003 v 10:51
jimxx je offline   Click Here to See the Profile for jimxx   Find more posts by jimxx   Click here to Send jimxx a Private Message   Click Here to Email jimxx     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mikael2
Newbie

Registrován: 30.06.2003
Příspěvků: 69

Re: jeste jednou ta 3c509 nebo smc ultra Příspěvek č. 380 

Old Post 17.10.2003 v 12:01
mikael2 je offline   Click Here to See the Profile for mikael2   Find more posts by mikael2   Click here to Send mikael2 a Private Message   Click Here to Email mikael2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
hwsoft
Moderator
zastupce cloudu 10.101


Registrován: 11.10.2002
Příspěvků: 2100

Re: jeste jednou ta 3c509 nebo smc ultra Příspěvek č. 381 

__________________

ITF - FreeNet Liberec
DesSto
jabber: hwsoft@linjab.org

Old Post 17.10.2003 v 12:03
hwsoft je offline   Click Here to See the Profile for hwsoft   Find more posts by hwsoft   Click here to Send hwsoft a Private Message     Visit hwsoft's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mikael2
Newbie

Registrován: 30.06.2003
Příspěvků: 69

Re: Re: squid Příspěvek č. 382 

Old Post 17.10.2003 v 12:03
mikael2 je offline   Click Here to See the Profile for mikael2   Find more posts by mikael2   Click here to Send mikael2 a Private Message   Click Here to Email mikael2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mikael2
Newbie

Registrován: 30.06.2003
Příspěvků: 69

Příspěvek č. 383 

Naposledy upravil mikael2 17.10.2003 v 13:22

Old Post 17.10.2003 v 12:06
mikael2 je offline   Click Here to See the Profile for mikael2   Find more posts by mikael2   Click here to Send mikael2 a Private Message   Click Here to Email mikael2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
mikael2
Newbie

Registrován: 30.06.2003
Příspěvků: 69

Příspěvek č. 384 

Old Post 17.10.2003 v 12:10
mikael2 je offline   Click Here to See the Profile for mikael2   Find more posts by mikael2   Click here to Send mikael2 a Private Message   Click Here to Email mikael2     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 06:24.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 18192021222324252627282930 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz