CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Ovislink WL-1120AP
« 66676869707172737475767778 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
abrandecky
Newbie

Registrován: 21.01.2005
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 1137 

Fakt jsi mě pomohl,
nikdo učený z nebe nespadl, ale ty asi jo...

Old Post 21.01.2005 v 12:51
abrandecky je offline   Click Here to See the Profile for abrandecky   Find more posts by abrandecky   Click here to Send abrandecky a Private Message   Click Here to Email abrandecky     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 1138 

Old Post 21.01.2005 v 13:04
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
abrandecky
Newbie

Registrován: 21.01.2005
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 1139 

A jak mám vědět, co je Ap, klient, bridge, WAN WON, WDS, WEP? Co já ví, co to má umět a ne? Tak mě nasměruj někam, kde bych se mohl o mém problému dozvědět víc...

Old Post 21.01.2005 v 13:07
abrandecky je offline   Click Here to See the Profile for abrandecky   Find more posts by abrandecky   Click here to Send abrandecky a Private Message   Click Here to Email abrandecky     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Re: domácí sí? Příspěvek č. 1140 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 21.01.2005 v 13:18
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
abrandecky
Newbie

Registrován: 21.01.2005
Příspěvků: 5

Příspěvek č. 1141 

Old Post 21.01.2005 v 13:27
abrandecky je offline   Click Here to See the Profile for abrandecky   Find more posts by abrandecky   Click here to Send abrandecky a Private Message   Click Here to Email abrandecky     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 1142 

Old Post 21.01.2005 v 14:18
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Folken
Newbie

Registrován: 15.01.2005
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 1143 

WL-1120AP s originalnim fw zcela urcite NAT neumi...
Chtelo by to tu udelat nejaky jednoznacny FAQ, jelikoz i po precteni prakticky celeho fora z toho nejsem o moc chytrejsi...

Mel bych trosku jinou otazku: jde to nejak nastavit i bez NAT, pokud potrebuju pripojit nekolik pocitacu (pripojenych prez switch na AP) k internetu, kdyz jsou vsechny adresy 192.168.x.*, a to vcetne brany (takze je vsechno na stejne podsiti)?
Zatim to vypada tak ze se vsichni muzou pripojit na server poskytovatele (uz na "vnejsi" IP), ale na inet muze jen ten, ci MAC prevzalo AP po restartu...

__________________

We're making progress. Things are getting worse at a slower rate...

Old Post 21.01.2005 v 14:20
Folken je offline   Click Here to See the Profile for Folken   Find more posts by Folken   Click here to Send Folken a Private Message   Click Here to Email Folken     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
lada
Team Leader

Registrován: 08.05.2002
Příspěvků: 2856

Team Member: MOD

Příspěvek č. 1144 

__________________

------------------------------------------
"WARNING: Do not look into laser with remaining eye"

Old Post 21.01.2005 v 14:39
lada je offline   Click Here to See the Profile for lada   Find more posts by lada   Click here to Send lada a Private Message     Visit lada's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cz_mara
Newbie

Registrován: 25.12.2004
Příspěvků: 25

Příspěvek č. 1145 

ovis neni tranparentni to je pravda ale tyka se to jen rezimu client....
reseni by mozna bylo zapnout wds v rezimu ap - musim to ale odzkouset

jeste sem nepochopil presne co chcete.chcete aby vas za tim ovisem bylo vic a vsechny bylo videt?

Old Post 21.01.2005 v 15:26
cz_mara je offline   Click Here to See the Profile for cz_mara   Find more posts by cz_mara   Click here to Send cz_mara a Private Message   Click Here to Email cz_mara     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 1146 

Old Post 21.01.2005 v 18:07
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 1147 

Old Post 21.01.2005 v 18:09
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Lord DIABLO
Senior Member

Registrován: 29.03.2003
Příspěvků: 729

Příspěvek č. 1148 

Old Post 21.01.2005 v 18:35
Lord DIABLO je offline   Click Here to See the Profile for Lord DIABLO   Find more posts by Lord DIABLO   Click here to Send Lord DIABLO a Private Message   Click Here to Email Lord DIABLO     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 1149 

Vážení, zeditoval jsem první (svůj) příspěvek, dle toho, co jsem si momentálně vzpomněl, co všechno jsme už o tomto krámu zjistili. Pokud jsem na něco zapomněl nebo to možná nevím, prosím, napište pm, mail nebo přes ICQ, případně sem.

Old Post 21.01.2005 v 22:41
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

802.1d Spanning Tree: Příspěvek č. 1150 

tak jsem byl okolnostma donucen to vyzkoušet a ....
No FUNGUJE TO!!!
Modelová situace:
Svič, v něm pár komplů a také jedno AP (ten šmejd WL8000AP). Můj kompl jsem vrazil do 1120AP, který byl jako klient připojený na 8000AP. Pokud jsem připojil do 1120AP ještě kabel ze sviče, tak došlo ke krásnému packet stormingu :-) , LEDky blikaly až jim z toho bylo blbě a samozřejmě šla na držku sí?. Tak jsem to rozpojil, nechal to rozdejchat svič a zapl 802.1d Spanning Tree v 1120AP. Ze svého komplu jsem neustále pingal na 1120AP, na 8000AP a na server (ve sviču). Do sviče byl ještě připojený další kompl, na kterém běžely pingy na obě ap a na můj kompl. Po připojení 1120AP kabelem do sviče došlo k výpadku pingu ode mne na server, po vymazání arp tabulky pingy už jely. To samé s pingama na 8000AP. Ping na 1120AP vypadl pouze jednou a pokračoval dál (nic se defakto nezměnilo). Na počítači ve sviču byl výpadek v pingách na můj počítač, odhadem tak 15-20 sec. Po odpojení kabelu a vymazání arp tabulky na mém počítači jelo zase všechno, na počítači ve sviču po vymazání arp tabulky také.
Nevím, jak dlouhou platnost má v kterém systému tabulka arp, ale myslím, že je toto použitelný způsob pro zálohování. Resp. on je na to tak dělaný, ale vyzkoušel jsem, že to u 1120AP opravdu funguje. Odpojení rádia od sviče v 1120AP je v případě packet stormingu okamžité.
Vyzkouším to ještě na dvou AP s WDS (neměl by snad být takový problém s ARP tabulkama, protože se nezmění MAC adresy zařízení), bylo by to ideální třeba pro ronju zálohovanou rádiem. Ale až bude umět autonegotation nebo někdo upraví fw 1120AP tak, aby ten svič přepl na 10Mb FD :-)

Old Post 22.01.2005 v 01:15
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Folken
Newbie

Registrován: 15.01.2005
Příspěvků: 9

Příspěvek č. 1151 

Lord DIABLO: asi jsem mel vic upresnit situaci... IP mame vsichni na stejny podsiti pridelovany prez DHCP, ale jelikoz to delalo problemy pokud jsme offline a kvuli MAC se prideluje vzdycky stejna adresa, mame je nastaveny napevno! Takze situace je ze nase adresy, i poskytovatelova brana jsou na 192.168.xxx.*, a normalne pokud se pripojime (AP jako client, za nim switch a na nem nase pocitace), muzeme vsichni videt do site (ostatni uzivatele na stejnem centralnim AP), muzeme na servery uzivatele a dokonce na jeho server pro pripojeni (ten ma uz verejnou IP), dal se ale dostane jen ten prvni, jehoz MAC ma AP... nepomohlo ani vypnuti kontroly MAC/IP na firewallu, proste to dal nejede... mozna to jen neumi nastavit poskytovatel (jede pod linuxem normalni jednoduchy NAT a firewall)...
Nejake konstruktivni rady?

__________________

We're making progress. Things are getting worse at a slower rate...

Old Post 22.01.2005 v 02:41
Folken je offline   Click Here to See the Profile for Folken   Find more posts by Folken   Click here to Send Folken a Private Message   Click Here to Email Folken     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
cipis
Senior Member

Registrován: 23.01.2003
Příspěvků: 4997

Příspěvek č. 1152 

Naposledy upravil cipis 22.01.2005 v 14:35

Old Post 22.01.2005 v 14:29
cipis je offline   Click Here to See the Profile for cipis   Find more posts by cipis   Click here to Send cipis a Private Message   Click Here to Email cipis   Visit cipis's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 12:10.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 66676869707172737475767778 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz