CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Mate nekdo skusenosti s DLINK 700AP?
« 24252627282930313233343536 »
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Příspěvek č. 465 

__________________

Naposledy upravil aquarius 24.08.2004 v 14:27

Old Post 19.04.2004 v 15:11
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
petrik
Senior Member

Registrován: 11.06.2002
Příspěvků: 1267

Příspěvek č. 466 

No vida, hned to dam do FAQ

__________________

Cyberdyne Systems Terminator model 101

Old Post 19.04.2004 v 15:32
petrik je offline   Click Here to See the Profile for petrik   Find more posts by petrik   Click here to Send petrik a Private Message   Click Here to Email petrik   Visit petrik's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@vid
...nikdo...

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 322

Thumbs up Příspěvek č. 467 

No paráda
nastavit ručně to asi nikoho nenapadlo

Old Post 19.04.2004 v 17:38
D@vid je offline   Click Here to See the Profile for D@vid   Find more posts by D@vid   Click here to Send D@vid a Private Message   Click Here to Email D@vid     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
yupee
Member

Registrován: 15.11.2002
Příspěvků: 454

Příspěvek č. 468 

nikoho a ani Nikdo to nezkusil :-)
Bye Yupee

__________________

NOT connected node SklenikNET

Old Post 20.04.2004 v 09:41
yupee je offline   Click Here to See the Profile for yupee   Find more posts by yupee   Click here to Send yupee a Private Message   Click Here to Email yupee   Visit yupee's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
vevy
Newbie

Registrován: 05.01.2003
Příspěvků: 64

Question auto ? Příspěvek č. 469 

Tim AUTO se mysli u rezimu klient zadat MAC adresu natvrdo a nescanovat pasmo ??? V posledni dobe jsem nejaky zabrzdeny, tak se na me kdyztak nezlobte za blby prispevek

__________________

Poslední věta operátorů Černobylské jaderné elektrárny: Ty vole, nějak se nám to sere

Old Post 20.04.2004 v 14:06
vevy je offline   Click Here to See the Profile for vevy   Find more posts by vevy   Click here to Send vevy a Private Message   Click Here to Email vevy     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarouch
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 470 

hmm, tak me to proste nefunguje. Davam 13ku rucne, pisu primo MAC adresu APcka, dokonce i SSID jsem tam vyplnil (i kdyz myslim, ze to tam byt nemusi) a stale nic. Ani ping. V site survey se uz pak ani neobjevuje vubec zadna sit. Pravda je, ze tam mam uz ten FW 201, protoze si s tim uz par dni hraju. Ale myslim, ze se to uplne stejne chovalo i s tim puvodnim. Takze moje krabicka je tvrdohlavejsi....

Old Post 20.04.2004 v 14:34
Jarouch je offline   Click Here to See the Profile for Jarouch   Find more posts by Jarouch   Click here to Send Jarouch a Private Message   Click Here to Email Jarouch     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
krabat
Newbie

Registrován: 15.04.2003
Příspěvků: 60

corka Příspěvek č. 471 

Old Post 20.04.2004 v 18:51
krabat je offline   Click Here to See the Profile for krabat   Find more posts by krabat   Click here to Send krabat a Private Message   Click Here to Email krabat     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: auto ? Příspěvek č. 472 

__________________

Naposledy upravil aquarius 21.04.2004 v 08:48

Old Post 21.04.2004 v 07:13
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
otho
Newbie

Registrován: 21.04.2004
Příspěvků: 7

Thumbs up DWL700 jako klient Příspěvek č. 473 

Po strastiplnem vikendu, otravovani par lidi a procitani tohoto threadu se mi podarilo rozchodit D-Linka DWL-700AP v klientskem modu. Vetsina je zde spravne recena, jenom posledni bod jsem tu nenasel a ten je asi nejvetsim kamenem urazu. Nize tedy shrnuji "prekvapeni" se kterymi jsem mel problem.
Pouzivam pojmy:
klient = DWL700
karta = ethernetova karta pres kterou je dlink spojen s pocitacem
router = zarizeni na ktere se ma dlink pripojit pres wifi

1) DWL700 klienta umi dobre

2) netreba menit na klientovi nastaveni LAN (jenom na karte v dobe konfigurace)

3) pri filtrovani MAC adres je treba (na routeru) zadat MACa karty

4) pri sifrovani se musi na klientovi vyplnit nejen Home-Wireless, ale take v Advanced-Performance rucne zaskrtnout "Shared key"

5) oproti tomu co se zde pise - ze se musi vyplnit na klientovi i SSID - ja nemohu souhlasit, jede mi to uplne vpoho i s vychozim SSID (default)

6) pro nastavovani klienta jsem musel pouzit MS Internet Explorer; pod Mozillou i Operou mi totiz (zrejme kvuli JavaScriptu/VBScriptu) nefunguje v Advanced-Mode okynko SiteSurvey (resp. se otevre, pise ze hleda, ale neobjevi s v nem nalezene site)

7) KAMEN URAZU: po nalezeni okolnich siti (v otevrenem okenku ze SiteSurvey) staci tuto oznacit a kliknout na Connect.

A kamen urazu je to proto, ze pokud provedu jakekoli zmeny (treba v sifrovani) az potom, treba i dam save a restart, tak mi to proste nejede a nejede. proste se musi nechat znova SiteSurvey, oznacit chtenou sit a nechat klienta resetovat z toho okynka siti (kliknutim na connect).

A to si prave myslim ze je problem treba pro Jaroucha (meni nastaveni, ale ono se neprojevi dokud se znova neudela siteSurvey).


Ota

Old Post 21.04.2004 v 10:16
otho je offline   Click Here to See the Profile for otho   Find more posts by otho   Click here to Send otho a Private Message     Visit otho's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
aquarius
Team Leader
zastupce cloudu 10.254


Registrován: 20.07.2002
Příspěvků: 340

Team Member: ADMIN

User is Mapper

Re: DWL700 jako klient Příspěvek č. 474 

__________________

Old Post 21.04.2004 v 12:41
aquarius je offline   Click Here to See the Profile for aquarius   Find more posts by aquarius   Click here to Send aquarius a Private Message   Click Here to Email aquarius   Visit aquarius's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarouch
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 475 

no dokud AP vysilalo na kanale 1 tak v pohode, ale po tom co je na 13, tak to v Site Survey NIKDY nevidim. Takze na to rozhodne nemuzu kliknout a Connect. Jinak - ja si skutecne myslim, ze rozhodujici pro spojeni je MAC a ne SSID. Zcela jiste takhle funguje DWL-900AP, tam to mam vyzkouseny.

Old Post 21.04.2004 v 16:03
Jarouch je offline   Click Here to See the Profile for Jarouch   Find more posts by Jarouch   Click here to Send Jarouch a Private Message   Click Here to Email Jarouch     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
D@vid
...nikdo...

Registrován: 01.12.2002
Příspěvků: 322

Re: Re: DWL700 jako klient Příspěvek č. 476 

Old Post 21.04.2004 v 21:04
D@vid je offline   Click Here to See the Profile for D@vid   Find more posts by D@vid   Click here to Send D@vid a Private Message   Click Here to Email D@vid     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Jarouch
Newbie

Registrován: 29.01.2003
Příspěvků: 19

Příspěvek č. 477 

Hral jsem si celej vecer s DWL-900AP rev. B1 nekolik metru od DWL-700AP.
Pokud dam 900ku jako AP a 700ku jako klienta tak se proste na 12. a 13. kanale nespojim ani kdyz zkousim vsechny mozny "kouzla". Na ostatnich to funguje v pohode. Na AP jsem klidne mohl zmenit kanal a behem par vterin si PCcka zatim pingaly aniz bych na 700ku sahnul.
Pokud je nastavena MAC tak pak vubec nemusi byt SSID nebo dokonce muze byt uplne nesmyslny a jede to. Pokud je spravne vyplneny SSID tak pak muze byt MAC prazdny (napisou se tam nuly) a jede to taky.

Pokud udelam ze 700ky AP a z 900ky klienta tak to jede vsude i na 12. a 13. kanale.

To aquarius: musis mit nakej super kus

Old Post 21.04.2004 v 23:21
Jarouch je offline   Click Here to See the Profile for Jarouch   Find more posts by Jarouch   Click here to Send Jarouch a Private Message   Click Here to Email Jarouch     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny007
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 14

Regulace výkonu ... Příspěvek č. 478 

Tak jsem si dneska trochu hrál s tou regulací:
Přes RS-232 a příkaz settxpowerlv to funguje - a podařilo se mi i něco málo naměřit (na Linuxovym AP jsem měl nějakou statistiku, která mi ukazuje signál os klienta, kterym byl DWL700):

Bez nastavení regulace jsem měl signál (míněno zřejmě SNR): 35 dB

Settxpowerlv 5 ... 35 dB

Settxpowerlv 4 ... 33-34 dB

Settxpowerlv 3 ... 22 dB

Settxpowerlv 2 ... 11 dB

Settxpowerlv 1 ... 9-10 dB

Příkazem sttxp se mi nepodařilo nastavit vůbec nic ... vždycky to hodilo zpátky na původní hodnotu - teda 35 dB a to a? jsem tam psal kde co a v různejch tvarech ... Nemá někdo anung, jak tenhle příkaz rozumně použít, aby to něco dělalo?? Asi by s tim ten výkon šel opravu měnit mnohem jemněji ...

Old Post 22.04.2004 v 13:41
Johnny007 je offline   Click Here to See the Profile for Johnny007   Find more posts by Johnny007   Click here to Send Johnny007 a Private Message   Click Here to Email Johnny007     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
dodo
Senior Member

Registrován: 11.08.2002
Příspěvků: 704

Příspěvek č. 479 

jakým výkonem to vysílá, když nenastavím vůbec nic ? myslím jako default

Old Post 23.04.2004 v 07:42
dodo je offline   Click Here to See the Profile for dodo   Find more posts by dodo   Click here to Send dodo a Private Message       Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Johnny007
Newbie

Registrován: 25.11.2002
Příspěvků: 14

Příspěvek č. 480 

Na default nastavení to jede naplno - teda 35 dB (jsem naměřil ... ) čili jako by to nebylo vůbec zregulované - oficielně cca 18 dBm ...
Čili standardní (default) nastavení je settxpowerlv 5

Old Post 23.04.2004 v 08:06
Johnny007 je offline   Click Here to See the Profile for Johnny007   Find more posts by Johnny007   Click here to Send Johnny007 a Private Message   Click Here to Email Johnny007     Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 00:31.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
« 24252627282930313233343536 » 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz