CZFree.Net Home Page Diskuzní Fóra CZFree.Net Archív Často Kladených Otázek Registrace Nových Členů Archív Odkazů Seznam Členů Fóra CZFree.Net Czech Node Map hosted @CZFree.net CZFree.Net WIKI
CZFree Network Portal vzkazy | ovládání | pokročilé hledání   
 

Odpovědět k Tématu 
CZFree.Net forum: Wireless community network CZFree.Net > Fórum > Strojovna > Musí mít dlink obě adresy PŘIDĚLENÉ?
Autor
Téma  < Předchozí Téma   Další Téma >
Mrq
Newbie

Registrován: 21.08.2003
Příspěvků: 51

Musí mít dlink obě adresy PŘIDĚLENÉ? Příspěvek č. 1 

Potřebuje mít Dlink dwl 900 ap+ C2 (fw 3.02) v režimu klient obě ip adresy přidělené od AP?

Jde o to, že do teď měl můj ISP ve své síti, ehm, jak bych to řekl, bordel , takže když si můj dlink chtěl vzít dvě neveřejné ip, tak si je také vzal. Nikomu to neškodilo, nikdo se neozýval, nechal jsem to tak. Nekřižujte mě hned.

Jenže teď si ISP udělal ve své síti pořádek (chtěl bych napsat konečně), a jaksi už mám k dispozici jen tu mou jednu ip. Tu jsem tedy nechal přidělenou mému pc, a na dlinka jsem nastavil adresu 192.168.0.55 (192.168.0.50 už měl kdosi obsazenou...).

Pokud nechám na půdě pc s x-626 a nainstalovaným natem, vse jede perfektně, minimum vypadlých packetů, 128kb/s, vše jak má být.

Ovšem když teď přepojím na dlinka, odezva od brány (AP) je mizerná (ping 75 % ztráta), a internet se plazí rychlostí cca 800 byte/s.

Připojuji se k 4 km vzdálenému AP Orinoco 2000/2500 přes město, se sítí se teď v rámci debordelizace hodně pracovalo, byly dost změny, výpadky.

Signál se zcomaxkou je ovšem 46/50 a nechce se mi věřit, že by se na tomhle dlink nechytal, zvláš?, když má mít o tolik vyšší citlivost (dle reklamy na jednom inetovém shopu).

Než přilítnu s mému isp, že bych najednou potřeboval další ipinu k dlinku a budu tím riskovat menší podezření z nekalosti , zajímalo by mě, jestli je vina doopravdy v absenci adresy pro toho dlinka, nebo se jen zhoršil signál a dlink se už nechytá (podle té zx-626 přeci jen klesl, asi o 5%), nebo ještě v něčem jiném (napájení? viz níž).

Dlink pracoval asi půl roku bez nejmenších problémů, v celkem standartním prostředí v piksle na půdě.
Taky jsem měnil způsob napájení, teď k němu vedu přívod 5V z toho spínaného zdroje asi 15 m měděné dvojlinky, když jsem ale změnil napájení, nic se nezměnilo :(.
Ve výpisu v logu je zapsáno jen jedno připojení k AP.
Omezení připojení k AP není uskutečněno zamezením MAC, ale tím, že mi najednou předstal fungovat jakkoliv internet, a ta moje ip zmrtvých vstala až po telefonátu k ISP.

dík

ps protože je to na dost prašné půdě, nerad bych tam nechával to pc...

Old Post 11.09.2004 v 17:20
Mrq je offline   Click Here to See the Profile for Mrq   Find more posts by Mrq   Click here to Send Mrq a Private Message   Click Here to Email Mrq   Visit Mrq's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
ladarozan
Senior Member

Registrován: 30.01.2003
Příspěvků: 825

klient AP Příspěvek č. 2 

tak z mých pokusů plyne, že nemusí být obě adresy IP přidělené. Důležitá je ta na PC, ta musí odpovídat přidělené adrese od správce AP. Rovněž je vhodné do tabulky MAC přístupů napsat MAC od AP.
Tenhle způsob využití AP je zde dost populární, ale mě se jeví jako nejhorší ve svých vlastnostech zejména, je-li spojení na větší vzdálenost a je-li blízko jiný AP se silnějším signálem.
Také se musí na PC nastavit IP adresy staticky - tedy nevyužívat přidělení DHCP.
Osobně preferuji na tento účel staré pecko (je levné) a je dost klientských karet PCI za pár stovek.

Old Post 11.09.2004 v 18:46
ladarozan je offline   Click Here to See the Profile for ladarozan   Find more posts by ladarozan       Visit ladarozan's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mrq
Newbie

Registrován: 21.08.2003
Příspěvků: 51

Re: klient AP Příspěvek č. 3 

Old Post 11.09.2004 v 20:51
Mrq je offline   Click Here to See the Profile for Mrq   Find more posts by Mrq   Click here to Send Mrq a Private Message   Click Here to Email Mrq   Visit Mrq's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Mrq
Newbie

Registrován: 21.08.2003
Příspěvků: 51

Příspěvek č. 4 

tak filtrování mac adres se nijak neprojevilo :(

Old Post 11.09.2004 v 22:09
Mrq je offline   Click Here to See the Profile for Mrq   Find more posts by Mrq   Click here to Send Mrq a Private Message   Click Here to Email Mrq   Visit Mrq's homepage!   Reference obchodniku Upravit/Smazat Příspěvek   Odpovědět s Citací  
Veškerý čas je GMT. Aktuální čas: 21:58.  Předcházející Téma   Další Téma
Odpovědět k Tématu
 
Zformátovat pro Tisk | Stáhnout Téma do Palma | Poslat Téma E-mailem | Odebírat tuto Diskuzi

Search this Thread:

 

CZFree.NET | Copyright ©MMII - MMXIV CZFree.NET | Kontaktujte Nás
Powered by: vBulletin - Copyright ©MM - MMII Jelsoft Enterprises Limited.
Founder: Deu / original scripting by: carlos (All High Seeds) / Node Monitor by: 8an
Additional Portal & Node Monitor Development by: oto, Zajsoft, Danny, Netdave
Hosted by: NFX.cz / FreeTel.cz